Як орієнтуватись по квартальних стовпцях?

Головне правило орієнтування у лісі — спостерігайте. Вивчайте територію, яку проходите та звертайте увагу на дрібниці. Серед них, ви побачите важливий пункт для орієнтації — квартальні стовпці. Дбаємо про ваше перебування на природі та застерігаємо від неприємностей!

В кожному лісгоспі є своя постійна нумерація кварталів, яка завжди йде із заходу на схід і з півночі на південь. Ці стовпи встановлюються в точці перетину квартальних просік. Вони мають чотири сторони, а отже на скількох сторонах будуть вписані номера кварталів, то стільки ж кварталів сходяться в точці перетину. Надпис кварталу на стовпці направляє по діагоналі на відповідний квартал. Найменші ж цифри завжди показують номер кварталу, розташованого на північ від стовпа — тому ребро стовпа між двома гранями з найменшими цифрами показує напрямок на північ (додаємо схему для візуалізації).

Лісівники запевняють, що в лісі неможливо заблукати, а можливо погано зорієнтуватись на місцевості. Проте тепер, знаючи схему стовпців, натрапивши на них в лісовому масиві можна легше знайти вихід із лісу та вийти на знайому стежку.

Бажаємо усім гарного, відповідального та радісного відвідування лісу!

Як орієнтуватись по квартальних стовпцях?
Догори