Ліси – наше багатство. Його найціннішим скарбом є цілюще повітря, чисті води лісових струмків і річок, щедрі лісові дарунки-ягоди, гриби, мед, дичина. Зелені масиви лісів відіграють у природі кліматорегулюючу, водоохоронну, санітарно-гігієнічну та протиерозійну функції. Тому з давніх часів наші люди ставилися до лісу з великою любов’ю і шаною.
Лісові пожежі були і є найбільшим лихом для лісу. За лічені хвилини вони можуть знищити або пошкодити лісові насадження, що вирощувалися десятиріччями. Вогонь зводить на нівець працю цілих поколінь лісівників. При цьому пошкоджуються не тільки дерева, кущі, трав’яниста рослинність, а гинуть також дикі тварини, птахи, комахи; вогонь знищує службові споруди у лісах, може перекинутись на житлові будинки, що знаходяться поряд з лісом. На лісових пожежах можуть загинути й люди.
Основною причиною виникнення лісових пожеж є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах України під час відпочинку у лісі та випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях, пустирях, вздовж доріг. Сильні весняні вітри роздмухують вогонь і розповсюджують його у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення. Бавитись з вогнем у лісі це насамперед шкодити самому собі, адже за це передбачена не тільки адміністративна, а у певних випадках й кримінальна відповідальність.
Відповідно до Правил пожежної безпеки в лісах України, в лісах забороняється:
- розводити багаття;
- випалювати траву на землях лісового фонду, а також на суміжних з лісом ділянках, у т.ч. проводити сільськогосподарські пали;
- заїжджати на територію лісового фонду транспортними засобами та іншими механізмами;
- палити (курити), кидати непогашені сірники.
З метою попередження виникнення та розповсюдження лісових пожеж ДП «Чортківський лісгосп» планується ряд заходів по охороні лісів від пожеж:
- влаштування мінералізованих смуг та догляд за ними,
- проведення рейдів, з метою виявлення порушників Правил пожежної безпеки в лісах України,
- встановлення шлагбаумів та перекриття основних лісових доріг в пожежонебезпечний період,
- встановлення аншлагів та біл-бордів на протипожежну тематику, з метою інформування населення про актуальність питання;
- проведення роз’яснювальної роботи серед населення , публікації статей на протипожежну тематику в ЗМІ, мережі Інтернет та інші профілактичні заходи.
Нагадуємо – пожежу легше попередити, ніж загасити!
Наш спільний громадянський обов’язок – шанобливо ставитися до природи, перебуваючи в лісі дотримуватися Правил пожежної безпеки в лісах.
Тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти ліси від вогню!