Охорона і захист лісу

Охорону і захист лісу здійснює державна лісова охорона, яка налічує 36 осіб. Основними її завданнями є здійснення державного контролю за всіма лісокористувачами і власниками лісів, за дотриманням лісового законодавства, забезпечення охорони лісів від пожеж, незаконних рубок шкідників і хвороб лісу, запобіганням правопорушенням та контроль за використанням лісових ресурсів. Регулювання діяльності лісової охорони здійснюється згідно з “Положенням про державну лісову охорону” (2009).

Поділ території лісгоспу на майстерські дільниці

Лісоохоронні заходи

У звітному 2021 році на території ДП «Чортківське лісове господарство» лісових пожеж не виникало. До настання пожежо-небезпечного періоду було проведено ряд профілактичних заходів а саме:

• опрацьовані оперативні плани заходів по забезпеченню охорони лісів від пожеж на час пожежо-небезпечного періоду.
• Проведено 10 рейдів по виявленою порушників правил пожежної безпеки
• Влаштовано 22 км, мінералізованих смуг.
• Влаштовано 60 км, доглядів за мінералізованими смугами.
• Перекрито 21 незаконний в’їзд до лісових масивів.
• Встановлено 11 штук наглядної агітації.
• Проведено 10 бесід з населення.
• Для боротьби з лісовими пожежами на підприємстві створено 13 пожежних дружин кількістю 143 чоловіка.

Підприємством для запобігання фактів скоєння самовільних рубок створено рейдові бригади із числа працівників державної лісової охорони та поліції. Протягом 2021 року рейдовими бригадами виявлено 21 випадок скоєння незаконних рубок загальною кубомасою 17.76, матеріали передані правоохоронним органам, збитки завданні лісовому господарству незаконними порубками в сумі 81,1 тис.грн. відшкодовані у добровільному порядку.

Захист лісів від шкідників та хвороб

Глобальні кліматичні зміни, стихійні явища, значний антропогенний вплив на лісові екосистеми знижують біологічну стійкість деревостанів – як природного походження, так і штучно створених. Внаслідок чинників негативного впливу зменшується приріст деревини, відбувається ослаблення та всихання як окремих дерев, так і цілих ділянок лісу на значних площах.

Під впливом глобальних змін клімату створюються сприятливі умови для виникнення спалахів масового розмноження шкідників лісу та розповсюдження в насадженнях нових осередків шкідників і хвороб.

Для контролю за санітарним та лісопатологічним станом насаджень в лісах підприємства щорічно проводяться поточні та рекогносцирувальні обстеження. В осередках шкідників для визначення необхідності проведення винищувальних заходів здійснюються детальні обстеження та обліки зимуючого запасу.

При необхідності в осередках проводились винищувальні заходи з використанням як хімічних, так і біологічних препаратів. Роботи проводились авіаційним та наземними методами. Хімічна обробка осередків шкідників здійснюється з використанням власного аерозольного генератора ГАРД.

Догори