Враховуючи засушливі весни протягом декількох років підвищується ризик виникнення лісових пожеж, лісова охорона реагує на загоряння сухої трави, стерні та очерету на територіях, які прилеглі до лісових масивів , щоб попередити загоряння лісових масивів. Для відпрацювання комплексної взаємодії було проведено навчання за участю першого заступника начальника Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства Івана Приймачука та заступника начальника ГУ з реагування на НС полковника служби цивільного захисту Юрія Берестецького під керівництвом т.в.о. директора Юрія Кравця та головного лісничого Романа Попіля.
Перед навчанням з ліквідації лісових пожеж було проведено лекцію начальником відділу організації пожежно-рятувальних робіт, служби та підготовки підрозділів управління реагування на НС ГУ ДСНСУ в Тернопільській області майор служби цивільного захисту Андрієм Фенканіном, який детально розповів методичні рекомендацій та алгоритм дій при виявленню вибухонебезпечних предметів. Наступним етапом було комплексне навчання із пожежогасіння разом із співробітниками 6 ДПРЧ Чортківського районного управління ГУ ДСНС України у Тернопільській області на базі Колиндянського лісництва ДП “Чортківський лісгосп” в кварталі 54.
В рамках навчань були відпрацьовані наступні елементи боротьби із лісовими пожежами:
• Методичні рекомендації щодо організації гасіння пожеж в екосистемах у районні ведення бойових дій та алгоритм дій особового складу у разі виявлення на місці загоряння вибухонебезпечних предметів.
• гасіння лісової пожежі за допомогою причіпних пожежних модулів та локалізації осередків загоряння;
• гасіння лісової пожежі за допомогою ранцевих лісових вогнегасників;
• спільні дії та координації взаємодія лісової охорони та співробітниками 16 ДПРЧ ГУ ДСНСУ у Тернопільській області із використанням пожежного автомобіля у подоланні лісової пожежі.
Усі поставленні завдання в ході навчань були виконанні та було узгоджено план дій органів управління і служб цивільного захисту з питань організації управління та дій сил у разі виникнення пожеж у природних екосистемах , з урахуванням вимог статті 80 Кодексу ЦЗ. Працівники МНС були задоволені рівнем професіоналізму та діями лісової охорони в процесі пожежогасіння.







