Комплексне навчання із пожежогасіння та ліквідації вибухонебезпечних об’єктів

Враховуючи засушливі весни протягом декількох років підвищується ризик виникнення лісових пожеж, лісова охорона реагує на загоряння сухої трави, стерні та очерету на територіях, які прилеглі до лісових масивів , щоб попередити загоряння лісових масивів. Для відпрацювання комплексної взаємодії було проведено навчання за участю першого заступника начальника Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства Івана Приймачука та заступника начальника ГУ з реагування на НС полковника служби цивільного захисту Юрія Берестецького під керівництвом т.в.о. директора Юрія Кравця та головного лісничого Романа Попіля.

Перед навчанням з ліквідації лісових пожеж було проведено лекцію начальником відділу організації пожежно-рятувальних робіт, служби та підготовки підрозділів управління реагування на НС ГУ ДСНСУ в Тернопільській області майор служби цивільного захисту Андрієм Фенканіном, який детально розповів методичні рекомендацій та алгоритм дій при виявленню вибухонебезпечних предметів. Наступним етапом було комплексне навчання із пожежогасіння разом із співробітниками 6 ДПРЧ Чортківського районного управління ГУ ДСНС України у Тернопільській області на базі Колиндянського лісництва ДП “Чортківський лісгосп” в кварталі 54.

В рамках навчань були відпрацьовані наступні елементи боротьби із лісовими пожежами:

• Методичні рекомендації щодо організації гасіння пожеж в екосистемах у районні ведення бойових дій та алгоритм дій особового складу у разі виявлення на місці загоряння вибухонебезпечних предметів.

• гасіння лісової пожежі за допомогою причіпних пожежних модулів та локалізації осередків загоряння;

• гасіння лісової пожежі за допомогою ранцевих лісових вогнегасників;

• спільні дії та координації взаємодія лісової охорони та співробітниками 16 ДПРЧ ГУ ДСНСУ у Тернопільській області із використанням пожежного автомобіля у подоланні лісової пожежі.

Усі поставленні завдання в ході навчань були виконанні та було узгоджено план дій органів управління і служб цивільного захисту з питань організації управління та дій сил у разі виникнення пожеж у природних екосистемах , з урахуванням вимог статті 80 Кодексу ЦЗ. Працівники МНС були задоволені рівнем професіоналізму та діями лісової охорони в процесі пожежогасіння.

Комплексне навчання із пожежогасіння та ліквідації вибухонебезпечних об’єктів
Догори